Energetyki szkodzą – potwierdzone badania

Czy energetyki szkodzą?

Energetyki szkodzą od wielu lat. Po słodkie napoje sięgamy, by szybko powrócić na nogi. Często tak się zdarza po nieprzespanej nocy bądź imprezie.

Dla wielu osób jest to ostatnia nadzieja po ciężkim dniu na szybki zastrzyk energii, jednak uwaga – badania pokazują, że napoje takie jak Monster czy Red Bull mogą powodować problemy fizyczne oraz oddziałujące na psychikę.

 

Badanie opublikowane przez „Frontiers” udowadnia, że spożywanie napojów energetycznych ma negatywny impakt na zdrowie.

Wachlarz chorób jest naprawdę duży – od podwyższonego ciśnienia, otyłości, erozji i problemów z dziąsłami, aż po wypadanie włosów, bóle głowy czy depresję.

Badanie również zwraca uwagę na zagrożenia związane z mieszaniem napojów energetycznych z alkoholem.

Naukowcy twierdzą, że spożywamy dzięki napojom energetycznym więcej alkoholu, ponieważ drinki energetyczne skutecznie maskują smak i zapach alkoholu – w efekcie czego pijemy więcej i bardziej się upijamy jako społeczeństwo.

Podwyższony poziom cukru oraz huśtawka nastrojów to kolejne coraz częściej spotykane skutki „energetyków”. Wiele osób narzeka również na bezsenność oraz Hypoadrenię, czyli nagły spadek energii oraz silne zmęczenie.

Jak zastąpić słodkie napoje?

Specjaliści radzą, aby zamiast słodkich napojów sięgnąć po wodę lub świeży sok z pomarańczy czy marchewki – taki miks sprawi, że dużo szybciej odzyskamy siły. Jest to również dużo tańsze rozwiązanie.

Zobacz również artykuł na temat wpływu psów na zdrowie

Written by

Właściciel nowego serwisu, fan gier komputerowych , interesujący się mediami i biznesem. Mieszka w Katowicach.

%d bloggers like this: